Zasłony hotelowe na metry

Jednymi z bardziej popularnych tkanin dekoracyjnych są zasłony. Wybór odpowiednich dekoracji okiennych do hotelu to nie lada wyzwanie, gdyż nawet najmniejsza cecha ma istotny wpływ na ocenę pobytu, co z kolei jest decydujące w kwestii potencjalnych klientów w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby zasłony hotelowe współgrały z pozostałymi aranżacjami okiennymi, jak firanki czy stylem aranżacji wnętrz panującym w hotelu, czy pensjonacie. Mają one za zadanie nie tylko ochronę prywatności gości, ale również poprawy estetyki całego pomieszczenia. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby były odpowiedniej długości i szerokości – zbyt długie będą ciągały się po ziemi, zwiększając ryzyko wypadku podczas zaczepienia, zbyt krótkie czy zbyt wąskie będą nieestetycznie się prezentowały i nie zasłonią w pełni okien, aby chronić prywatność osób przebywających w pomieszczeniu, a zbyt szerokie – będą nieestetycznie się fałdowały, zaburzając wystrój wnętrza.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest odpowiednia grubość – w miejscach odwiedzanych głównie w okresie zimowym zdecydowanie sprawdzą się zasłony grube, które dodatkowo będą chroniły przed chłodem i przeciągiem. Z kolei do hoteli odwiedzanych przede wszystkim podczas ciepłych pór roku będą mogły być cieńsze, aby łatwiej przepuszczały promienie słoneczne. Również dobór odpowiedniej kolorystyki i wzorów pomoże stworzyć odpowiedni nastrój podczas pobytu, dlatego należy zadbać, aby zasłony do hotelu pasowały do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu, a także kolorystyki ścian. W sklepie internetowym Skyroom32 z siedzibą w Tarnobrzegu znajdą Państwo obszerny asortyment zasłon dedykowanych specjalnie do hoteli, a wśród nich bogata paleta kolorów i wzorów, różne wymiary, a także zróżnicowane pod względem grubości. Dostępne są nawet zasłony hotelowe zaciemniające, które pomogą w stworzeniu unikalnego nastroju i skutecznie będą chroniły przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Nasze zasłony hotelowe szyjemy na wymiar podany przez klienta - możemy je również upiąć w hotelu lub pensjonacie i tym samym zadbać o odpowiednią prezencję na oknie.

Zasłony hotelowe zaciemniające – kiedy się na nie zdecydować?

Zapewnienie gościom możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia w celu efektywniejszego wypoczynku wiąże się z doborem specjalnych tkanin okiennych, jakimi są zasłony hotelowe blackout. To idealne rozwiązanie dla gości, którzy muszą odsypiać w dzień zamiast w nocy. Dzięki temu, że nie wpuszczają światła do pomieszczenia, nie powodują wybudzenia związanego z pojawieniem się nawet silnego nasłonecznienia, przez co odwiedzający będą mogli wyspać się i zregenerować siły w komfortowych warunkach. Ma to znaczenie w szczególności w przypadku, kiedy w hotelu przebywają goście biznesowi będący w podróży czy wyjeżdżający w delegacje, gdzie niekiedy spotkania branżowe mogą przeciągnąć się aż do nocy. To także idealne rozwiązanie dla miejsc znajdujących się niedaleko lotnisk, gdzie podróżni szukają miejsca na chwilę wytchnienia po często wielogodzinnym locie. Zasłony hotelowe zaciemniające przydadzą się również w apartamentach dla gości weselnych i Młodej Pary, którzy świętują często do białego rana.

To jednak nie wszystko – warto zamontować ten typ zasłon okiennych także w pokojach skierowanych od strony wschodniej lub południowo-wschodniej, gdzie słońce bardzo szybko wznosi się na niebo i może obudzić osoby, które nie są rannymi ptaszkami. To właśnie zaciemnienie pokoju jest często sygnałem, że przyszedł czas na sen i wypoczynek – w świetle dnia dla niektórych próby zaśnięcia kończą się niepowodzeniem, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiedni komfort w pokojach gości. To także dobre rozwiązanie przy krótkich drzemkach. Tego typu zasłony posiadają także właściwości termoizolacyjne – sprawiają, że pomieszczenie nie nagrzewa się aż tak w upalne dni, przez co zapewniają chłodniejszą temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Warto podkreślić, że wyposażenie pokojów w zasłony hotelowe blackout mogą skutkować zwiększeniem zainteresowania wynajmem pokoju na podróż biznesową czy jako miejsce wypoczynku po podróży, weselu lub innej imprezie okolicznościowej, a co za tym idzie – zwiększenie zapytań o noclegi.

Zasłony do hoteli – kwestie estetyczne

O ile zasłony okienne są teraz wręcz pożądane w hotelach, należy zaznaczyć, że nie zawsze tak było – zwłaszcza jeśli chodzi o zasłony hotelowe zaciemniające. Niegdyś właściciele wszelkiego rodzaju hoteli, pensjonatów, kurortów wypoczynkowych i podobnych noclegowni uważali, że są ciężkie i ciemne, przez co pokój ozdobiony tego typu zasłonami uważano za ponury i wprowadzający klienta w zły nastrój. Tymczasem przy odpowiedniej aranżacji wnętrza okazuje się, że korzystne zestawienie ze sobą elementów o jaśniejszym i ciemniejszym kolorze nadaje pomieszczeniu elegancji i ponadczasowości. W odpowiednio zaaranżowanych pomieszczeniach zasłony do hoteli o ciemniejszej barwie idealnie spełniają swoje funkcje, jednocześnie nadając unikalnego uroku. Chronią przed wścibskimi spojrzeniami osób z zewnątrz i zapewniają poczucie intymności.

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Jeśli nie akceptujesz opuść tę stronę internetową.