N04 Materiał zaciemniający Blackout szer.150 cm
Tkanina Blackout na zasłony do hotelu. Bardzo gęsto tkana, zaciemnia do 95%.
Parametry techniczne tkaniny:
kolor z dostępnej palety
skład 100% poliester
szerokość tkaniny 150 cm
miękki, matowy
wzór gładki
gramatura 250/m2
zacienienie do 95%
Materiał zaciemniający Blackout N04 szer.150 cm zakup w belce
Tkanina Blackout to bardzo gęsto trój warstwowo tkana tkanina zasłonowa. Dzięki temu bardzo dobrze zaciemnia do 95%. Szerokość tkaniny 150 cm.
Mięsista, gładka jednobarwna tkanina doskonale układa, opada w miękkie fale. Dodatkowa zaleta jest to, że zasłony z tkaniny zaciemniającej, po rozsunięciu dobrze się zbierają i nie zajmują dużo miejsca podczas parkowania.
Zatrzymuje promienie słoneczne, światła z latarni ulicznych, dodatkowo chroni przed hałasem. Zasłony z tkaniny blackout bardzo dobrze zaciemniają pomieszczenie, co wpływa na jakości snu naszego gościa.
Są idealne na zasłony hotelowe. Do pokoi, w których klienci chcą odpocząć po długiej podróży lub mieć pełne poczucie prywatności.
Niezależnie od stylu wnętrza stanowi jego prawdziwą ozdobę. Tkanina dostępna w szerokiej gamie kolorów: od jasnych, przez pastelowe, po brąz, czerń czy elegancki granat.
Zasłony do hotelu zaciemniające
Dekoracja okna w pokoju hotelowym ma spełniać funkcję praktyczną i estetyczną. Tkanina blackout zaciemnia wnętrze i pozwala na utrzymanie w pokoju komfortu termicznego, zarówno w zimie, jak i w lecie. Bardzo dobrze izolują pomieszczenia od hałasu.
Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które mają ekspozycję południową lub wschodnią, znajdują się w pobliżu hałaśliwych ulic czy mają widok na knajpki i kluby muzyczne.
Pokoje hotelowe zależności od standardu musi mieć zasłony o odpowiednich parametrach. Czy to do pokoju w hotelu o wysokim standardzie, czy w pensjonacie, zasłony zasłaniające okno trzeba wybierać, kierując się tymi samymi zasadami.
Należy zwrócić uwagę na aspekty techniczne, estetyczne, ale także prawne. W obiektach skategoryzowanych wymagane są tkaniny trudnopalne z atestem i zaciemniające.
Cechy produktu:
klasyczna forma
nie gniecie się
możliwości wielokrotnego prania
wysoka jakość wykonania
prosty w obsłudze
Parametry techniczne tkaniny:
kolor z dostępnej palety
skład 100% poliester
szerokość tkaniny 150 cm
miękki, matowy
wzór gładki
gramatura 270/m2
zacienienie do 95%
Pranie i prasowanie
Maksymalna temperatura prania 30 C
Nie suszyć w suszarce bębnowej
Maksymalna temperatura prasowania 110 C
prasować po lewej stronie
Nie chlorować (bielić)
Czyścić w czterochloroetylenie lub benzynie
Najczęściej zadawane pytania:
Czy blackout się gniecie?
Tkanina pięknie się układa, jest miękka i się nie gniecie. Materiał, nie marszczy, nie odbarwia, bardzo dobrze znosi procesy konserwacji. Już na etapie produkcji jej parametry są podwyższane, tak by spełniała oczekiwania branży hotelarskiej.
Czy blackout zaciemnia?
Blackout to specjalistyczna tkanina blokująca dostęp światła z zewnątrz do pomieszczenia zaciemniając nawet do 95%. Odpowiednia struktura i grubość tkaniny zapewniają całkowitą intymność i dyskrecję.
Tkanina blackout nie tylko zaciemnia wnętrze, pozwala na utrzymanie w pokoju komfortu termicznego.
Doskonała do pomieszczeń, które mają ekspozycję południową lub wschodnią lub znajdują się w pobliżu hałaśliwych ulic czy mają widok na knajpki i kluby muzyczne, także izoluje je od hałasu.
Jak prać zasłony z tkaniny blackout?
Zasłony zaciemniające z tkaniny blackout, bardzo dobrze zachowują się w procesie prania czy prasowania. Należy prać ich w niskich temperaturach do 30 stopni i prasować po lewej stronie.
Materiał nie gniecie się, nie marszczy, nie odbarwia, bardzo dobrze znosi procesy konserwacji. Już jej parametry są, podwyższane tak by spełniała oczekiwania branży hotelarskiej.
Tkanina blackout stosowana na zasłony hotelowe charakteryzuje się podwyższoną trwałością. Musi przetrwać bowiem nawet najbardziej trudne testy przygotowane przez gości hotelowych. Takie jak zrywanie, owijanie się czy przypalanie.
Dlatego tkaniny zaciemniająca stosowane w obiektach hotelowych powinny być najwyższej jakości. Już na etapie produkcji przygotowane do użytku w budynkach użyteczności publicznej i spełniać określone normy.
Czym się różni dimout od blackout?
Należy zacząć od tego, że ogólnie nazwą użytkową tkanin zaciemniających i powszechnie używaną jest nazwa blackout. Jednak właściwe nazwy tkaniny zaciemniające możemy podzielić na tzw. blackout'y i dimout'y.
Materiały typu blackout to tkaniny zaciemniające w całości, czyli nieprzepuszczające światła w 100%. Tkanina blackout ma na lewej stronie warstwę gumy lub odpowiednio wysoką gramaturę. Gumowa warstwa blokuje przenikanie światła powodując, że w pokoju hotelowym jest całkiem ciemno.
Dimout'y są także tkaninami zaciemniającymi, ale ich nieprzepuszczalność światła utrzymuje się przeważnie na poziomie 85-90%. Tkaniny dimout są bardzo gęsto tkane ale to nie spowodują 100% zaciemnienia pokoju hotelowego.
Przez tkaniny dimout będzie zawsze przenikało światło a wynika to z prostego faktu, iż tkaniny te nie posiadają specjalnej warstwy blokującej przenikanie światła.
Są tkane w związku z czym pomiędzy poszczególnymi nićmi wątku i osnowy są szczeliny i słońce znajdzie sobie miejsca aby przeniknąć i rozświetlić pomieszczenie.
Jednak jeśli chcemy mieć zaciemnienie 100% w sali konferencyjnej czy w pokojach hotelowych. Bo takie są wymogi ze względu na kategorie hotelu, wybierzmy tkaninę blackout podgumowaną i wtedy uzyskamy 100% zaciemnienia.
Jaką wybrać tkaninę na zasłony?
Zanim zaczniesz wybierać kolor i styl zasłon, na początku warto się zastanowić w jakim celu je kupujesz. Czy zasłony mają być tylko dekoracyjne. Czy chcemy zasłonić przed światłem z zewnątrz i ciekawskimi spojrzeniami, dobry rozwiązaniem będą zasłony zaciemniające.
Zwróć uwagę na przepuszczalność światła, podatność na zagniecenia czy dobrze się układa. Ile pracy będzie nas kosztowało utrzymanie dekoracji okiennej w nienagannym wyglądzie.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tkanin zaciemniających. Różnią się one splotem, grubością, strukturą. Najczęściej wybierane tkaniny na zasłony zaciemniające to tkaniny, gładkie, jednobarwne.
Jak marszczyć zasłony?
Stopień marszczenia, jest bardzo ważny przy jego wyborze kieruj się względami nie tylko estetycznymi, ale również praktycznymi. Zwróć również uwagę na fakt, że przy gęstym marszczeniu na niektórych rodzajach materiałów, zasłony będą na zabierać dużo miejsca podczas parkowania. Czy nie będą się zbierać w świetle okna, bo będzie zabierać światło dzienne.
Zasłony można marszczyć w niewielkie plisy w stosunku 1:1:5, na tradycyjne zakładki 1:2. Lub na taśmie ołówkowej, ta taśma jest uniwersalna możemy nią regulować stopień marszczenia.
Marszczenie na fleksach
Zasłony marszczyć możemy, na fleksach to praktyczne i nowoczesne rozwiązanie. Plastikowe haczyki na stałe wszyte w zasłony. Pozwalają na uzyskanie trwałego estetyczne marszczenia. Zszyte zakładki nie przesuwają ,nie rozciągają się podczas prania czy prasowania.
Ten sposób marszczenia sprawdza się zwłaszcza w hotelach i restauracjach. To miejsca, w których zależy nam szczególnie na osiągnięciu doskonałego, szybkiego efektu bez konieczności ciągłego poprawiania ułożenia zasłon czy firanek. Małym wkładem pracy osiągniemy duży efekt.
Haczyki microflex można przesuwać w górę i dół a tym samym regulować wysokość firan w pomieszczeniach o nierównych ścianach i sufitach. Firany na flexach zachwycają nie tylko pięknym wyglądem, ale przede wszystkim wygodą, która związana jest z łatwością ich zawieszania i ściągania. Wystarczy tylko chwila, by cieszyć się piękną oprawą okna.
Marszczenie na taśmie
Tkanina zasłonowe można marszczyć w niewielkie plisy w stosunku 1:1,5, na tradycyjne zakładki 1:2 lub na gęste marszczenia o stosunku 1:3 przy cieńszych tkanina. Taśmę dobieramy do grubości tkaniny.
W przypadku zakupy firan czy zasłon bardzo ważną kwestią jest wybór taśmy marszczącej. Taśmy są o różnych szerokościach ,nazwach, szerokościach i o różnym stopniu marszczenia.
Stopień marszczenia taśmy określa, ile metrów materiału przypada na 1metr karnisza. Im więcej materiału, tym większe marszczenie, głębsze fale.
Mamy wiele rodzajów taśm marszczących. Najbardziej popularne to taśma ołówkowa, taśma smok i taśma, która robi kontrafałdy. Możemy je podzielić jeszcze w zależności od wysokości, mamy taśmy 2,5 cm,5cm, 7cm,10 cm i aż do 20 cm
Każda taśma posiada kieszonki do których wpinamy ślimaki, agrafki lub tradycyjnie wieszamy na żabkach .
Jak zmarszczyć, zasłony na taśmie
Aby zmarszczyć zasłonę, należy najpierw związać ze sobą sznureczki z jednej strony, zaczepić np. za klamkę lub skorzystać z pomocy drugiej osoby. To bardzo ważne by, nie wyciągnąć sznureczków z tuneli. Nie będziemy mieli możliwości zmarszczenia firany.
Następnie marszczyć firankę do momentu osiągnięcia oczekiwanego kształtu zakładki lub w przypadku taśm uniwersalnych uzyskania szerokość. Pamiętajmy, by w trakcie marszczenia sznureczki były napięte. Marszczenie wykonuje się przez ściągnięcie sznureczków na obu końcach taśmy. Aby zablokować, należy zawiązać sznureczki.
Jeśli mamy dwie symetryczne zasłony szerokość karnisza dzielimy na pół do tej szerokość marszczymy zasłony.
Nie rozmarszczamy zasłon do prania.
Uwaga! Nie wolno obcinać końcówek sznureczków.
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00
Zamówienia przez sklep internetowy - 24h