Szyny aluminiowe i karnisze.

Piękne okna to wizytówka naszego hotelu. Bardzo często skupiamy się na doborze firan i zasłon, zapominając o odpowiednim karniszu. Pojedynczy, podwójny, metalowy, drewniany… szyna sufitowa czy karnisz elektryczny. 

W obiektach hotelowych największą popularnością cieszą się szyny aluminiowe. Występują jako szyny pojedyncze montowane na odrębnych uchwytach lub na uchwytach podwójnych. Te pierwsze dają nam możliwość regulacji odległości jednej szyny od drugiej.

Szyny sufitowe PCV:

Występują już jako gotowe szyny jedno, dwu lub trzytorowe.

Karnisz metalowy:

A także rurowy to karnisze bardziej ozdobne, montowane przeważnie do ściany.

Szyny sufitowe, rzadziej karnisze ozdobne montowane są na całą długość ściany z oknem, ale także tylko na szerokość wnęk okiennych. 

Najważniejszą zasadą jest dobranie odpowiedniej długości karnisza czy szyny. Powinny być dłuższe od wnęki okiennej o ok. 50 cm, czyli po ok. 25 cm z każdej strony tak, aby zasłona nie wchodziła bardzo w światło szyby. 

Dla odpowiedniego zaciemnienia pokoju hotelowego, karnisze i szyny powinny być zakończone łukami. Zasłony wówczas przylegają do ściany i nie robią prześwitów.

Ma to bardziej zastosowanie przy szynach montowanych do sufitu.

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Jeśli nie akceptujesz opuść tę stronę internetową.