Żaluzje drewniane 50 mm

Montowanie żaluzji to popularny i sprawdzony sposób na zmniejszenie nasłonecznienia w pomieszczeniu. Choć zwykle chcemy, aby pokój był jak najjaśniejszy, to zdarzają się sytuacje, w których potrzebny jest nam odwrotny efekt. Żaluzje pozwalają go osiągnąć, a przy tym wprowadzają do wnętrza niezwykły klimat. Szczególnie żaluzje drewniane 50 mm są doskonałe nie tylko do pomieszczeń domowych. Często spotyka się je także w hotelach oraz restauracjach, gdzie są nie tylko praktyczne, ale też stanowią dodatek aranżacyjny.

Ładne i praktyczne żaluzje drewniane 50 mm

Żaluzje to ważny i dość widoczny element pomieszczenia, dlatego muszą pasować do całości. Żaluzja 50 mm drewniana dostępna jest w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można znaleźć model dopasowany do niemal każdego wnętrza. Ta możliwość dobrania odpowiedniego produktu sprawia, że są one chętnie wybierane przez właścicieli hoteli i restauracji. W stołówkach hotelowych częściej montuje się żaluzje, niż zakłada zasłony i firany hotelowe. Mają one podobne zastosowanie - zmniejszają nasłonecznienie pomieszczenia, ale żaluzje drewniane 50 mm pozwalają lepiej regulować poziom światła. Zbiera się też na nich mniej kurzu, który dodatkowo łatwiej wytrzeć niż usunąć z zasłon. Jest to dobre dla gości z alergią oraz reputacji hotelu, który zostanie uznany za w pełni sterylny. Jednocześnie założenie żaluzji drewnianych nie zmniejsza efektu wizualnego. Pomieszczenie nadal jest ładne, a wręcz zyskuje wyjątkowy klimat.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Żaluzje drewniane 50 mm - co oznacza ta nazwa?

Są różne rodzaje żaluzji: drewniane i aluminiowe. Czym się różnią i jakie wybrać? Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu będziemy je zakładać i czego oczekujemy. Żaluzje zaciemniają lepiej niż rolety, więc będą dobrym wyborem tam, gdzie chcemy osiągnąć półmrok. Żaluzje drewniane są ładniejsze niż aluminiowe. To świetny dodatek do wnętrza restauracji, zwłaszcza jeśli chcemy, aby było ono naturalne i przyjemne w odbiorze. Żaluzje aluminiowe są dość zimne i surowe. Kiedy już zdecydujemy, z jakiego materiału żaluzje wybrać, musimy zastanowić się, co oznaczają liczby przy nazwie. Jest to oznaczenie szerokości, jaką mają pojedyncze rzędy materiału. Możemy więc dopasować żaluzje nie tylko do okna, ale wybrać, jak dużo światła ma wpadać po ich lekkim zasłonięciu. Szerokość ta wpływa nie tylko na nasłonecznienie pokoju, ale też sposób montażu, dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, jak zakłada się wybrane żaluzje drewniane 50, 25 czy 75 mm.

Jak zamontować żaluzje 50 mm drewniane?

W przeciwieństwie do rolet, które często zakłada się na okno, żaluzje montowane są we wnęce nad oknem lub nawet pod sufitem. Jest to zależne nie tylko od naszych preferencji, ale też typu żaluzji. Żaluzje drewniane 50 zakładane są najczęściej nad oknem. Wynika to z szerokości produktu i mechanizmu regulacyjnego. Założenie na oknie mogłoby utrudniać jego otwieranie. Żaluzje 50 drewniane są często wybierane do restauracji. Korespondują z obrusami i pokrowcami na krzesła oraz doskonale współgrają z wyglądem stolików, zwłaszcza jeżeli można je zamówić na wymiar, żeby idealnie pasowały do okna. Żaluzje najlepiej wyglądają założone we wnęce okiennej. W przypadku jej braku nie tracimy estetyki i elegancji, montując żaluzje wyżej.

Jakie żaluzje drewniane 50 mm wybrać do restauracji i domu?

W domach żaluzje najczęściej montujemy w kuchni. Wybór modelu zależy od naszych preferencji i wystroju pomieszczenia. Wiele osób kładzie w kuchni płytki, przez co decydują się potem na żaluzje z aluminium. Inaczej jest w restauracji. Tam ważne są inne cechy produktu. Założenie żaluzji drewnianych 50 sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej eleganckie. Dużą popularnością cieszą się tam żaluzje drewniane 50 mm białe, ale wspaniale prezentować będą się też produkty w różnych odcieniach brązu lub szarości. Dają wrażenie naturalności. Są przyjemniejsze dla oka i ciekawsze, co przyciąga klientów równie bardzo, jak dobre jedzenie.

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Jeśli nie akceptujesz opuść tę stronę internetową.