Rolety Białe

Rolety to ważny dodatek okienny. Stosuje się je niemal wszędzie: w domu, w hotelu, w restauracji. Wszędzie tam, gdzie ważna jest prywatność i zachowanie optymalnego nasłonecznienia. Rolety bowiem pozwalają zmniejszyć ilość światła wpadającego do pomieszczenia i sprawiają, że osoba po drugiej stronie okna nie widzi, co dzieje się w środku. Jednocześnie my nie wiemy, kto jest po drugiej stronie. Dzięki temu możemy czuć się w pełni swobodnie w miejscu, w którym aktualnie jesteśmy.

Białe rolety do domu, biura i hotelu

Wiele osób, poszukujących rolet, decyduje się na rolety białe. Niezależnie od tego, czy szuka ich do pokoju lub kuchni w domu, pokoju hotelowego, czy do biura. Jest kilka powodów stawiania właśnie na biel. Każdy kieruje się bowiem indywidualnymi potrzebami i upodobaniami. Najczęściej wybieramy jednak białe rolety ze względu na ich uniwersalność (biel pasuje do każdego wnętrza) oraz fakt, że nie zaciemniają pomieszczenia. Choć zakładamy rolety po to, aby do wnętrza padało mniej światła, to niekoniecznie chcemy, żeby w ciągu dnia zrobiło się zupełnie ciemno. Montaż białych rolet pozwoli ograniczyć intensywność nasłonecznienia, a przy tym pozostawi pomieszczenie w delikatnym półmroku. To wprowadza niezwykły klimat w pokoju hotelowym, a także ułatwia pracę bez sztucznego światła w domu, a nawet biurze.

Jakie zasłony pasują do rolet białych?

Zakładając rolety, nie rezygnujemy z innych dodatków. Szczególnie zasłony i firany hotelowe są łączone z roletą. Dzieje się tak dlatego, że pokój hotelowy musi być dostosowany do potrzeb różnych ludzi. Nie wiemy przecież, który gość będzie chciał użyć zasłony, a który rolety. Ponadto okno z zasłonami wygląda bardziej estetycznie. W hotelu najczęściej montuje się rolety białe. Są one delikatne, nie rzucają się w oczy, mogą stać się pięknym dopełnieniem wystroju. A jakie zasłony do nich wybrać? To bardzo prosta sprawa. Kiedy zakładamy białe rolety, dajemy sobie bardzo szerokie pole działania. Jeżeli tylko nie mamy ciemnych ścian i wszystkich innych dodatków, to możemy założyć dowolne zasłony. Wystarczy dopasować je do wystroju wnętrza, a na pewno będą współgrały z roletami.

Rolety białe różnego rodzaju

Wśród rolet białych znajdziemy zarówno pionowe, jak i poziome warianty, wykonane z różnych materiałów, w kasecie, plisowane lub rzymskie. Wybór typu rolety zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Rolety pionowe są dobre w biurach, gdzie całkowite zasłonięcie okna wprowadzi odpowiedni klimat. Taki typ żaluzji ułatwi skierowanie światła na wymagane miejsca. W domu natomiast doskonale sprawdzą się rolety poziome plisowane. Często zdarza się, że robiąc coś w pomieszczeniu, w którym okno wychodzi na ulicę, mamy wrażenie, jakby nas ktoś obserwował. Aby się go pozbyć, warto założyć rolety białe. Dzięki nim nikt nie będzie nas widział, a my zyskamy dostatecznie dużo światła, by normalnie funkcjonować.

Dekoracja wnętrz - rolety białe czy zasłony?

Choć w hotelach najczęściej zakłada się jedno i drugie, to w domu niekoniecznie łączymy ze sobą rolety i zasłony. Dlaczego tak się dzieje oraz które lepiej wybrać? Choć nadal wiele osób lubi mieć zasłony i wiesza je niezależnie od obecności rolet, to coraz częściej zdarza się, że mamy w domu okno wzbogacone jedynie roletami. Sytuacja odwrotna (zasłony bez rolet) jest rzadziej spotykana. Wynika to z tego, że rolety są po prostu wygodniejsze. Wymagają rzadszego mycia lub zmieniania, zwiększają możliwości i są łatwiejsze w montażu. Zasłonę wiesza się łatwo, ale musimy mieć też karnisz, który nie każdy wie, jak montować. Roleta biała służy też jako dekoracja. Spełnia zatem wszystkie funkcje zasłony, a do tego pozwala lepiej kontrolować poziom światła w pomieszczeniu, dlatego jest częściej wybierana.

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Jeśli nie akceptujesz opuść tę stronę internetową.